Upravit stránku
 • Browary

  Spółka DESTILA, s.r.o. produkuje, dostarcza i wykonuje rozruch mikrobrowarów, minibrowarów i małych browarów przemysłowych z objętością od 100 do 34 000 hl piwa za rok. Zapewnimy wyszkolenie obsługi i systematyczne dostawy surowców do produkcji piwa dobrej jakości.

  W naszych browarach można gotować piwo zarówno przez dekokcję, jak i infuzję – w browarze DESTILA można, więc łatwo przygotować wszystkie rodzaje czeskich i pozostałych europejskich piw.

  Podczas naszej wieloletniej czynności na rynku dostarczyliśmy już dziesiątki browarów po całym świecie. Zobacz na nasze referencje a sprawdź, jak są z nami klienci zadowoleni.

  • Mikrobrowary

   Mikrobrowary DESTILA są pierwotnie przeznaczone do ośrodków technologicznych szkół średnich i wyższych uczelni, które poświęcają się nauczaniu technologii browarniczych.

   Są wyposażone w filtr okrzemkowyzbiorniki przepychające i wszystkie potrzebne peryferia (śrutownik słodu, naczynia do wody gorącej i lodowej, sterylne powietrze, chłodzenie glikolowe, stacja CIP, połączenia rurociągowe, instalacja elektryczna i AKPiA). Proces produkcji zbliża się do realnych warunków produkcyjnych w rzeczywistym browarze, jak jest to tylko możliwe.

  • Minibrowary restauracyjne

   W ostatnich 10 latach są minibrowary restauracyjne naszym głównym produktem. Do 2016 roku dostarczyliśmy powyżej 50 minibrowarów do 12 krajów świata. Następne dostawy pojawiają się co roku. Kilka minibrowarów z powodzeniem pracuje i w Republice Czeskiej.

   Minibrowar DESTILA wyprodukuje 300 l – 20 hl piwa w jednej warce. W skali rocznej można z niego osiągnąć nawet 10 000 hl wysokiej jakości piwa beczkowego do Państwa restauracji. Minibrowary są pierwotnie przeznaczone do produkcji piwa w restauracjach.  Dlatego stawiamy szczególną uwagę na design warzelni w wykonaniu ze stali nierdzewnej lub klasycznym miedzianym. 

  • Małe browary przemysłowe

   Mały browar przemysłowy wyprodukuje 25 – 30 hl piwa w jednej warce. W skali rocznej z niego uzyskamy nawet 40 000 hl wysokiej jakości piwa beczkowego lub butelkowego do sieci restauracji, sklepów lub mniejszego regionu.

   Koncepcja małego browaru przemysłowego nawiązuje na minibrowar restauracyjny, reaguje jednak na istotne rozbieżności, przede wszystkim na wymaganie jak najniższych kosztów produkcji, dłuższej trwałości piwa, większej objętości opracowanego surowca i odpadów z produkcji, większych wymagań dotyczących ekspedycji piwa, większych wymagań na automatyzację i niezawodność procesu produkcji.

   Mały browar przemysłowy DESTILA produkuje piwo z pomocą technologii CKT (zbiorniki walcowo-stożkowe), która jest wyśmienita do sterowania procesu fermentacji i regulowania temperatury. W dodatku uniemożliwia skażenie piwa a łatwiej się czyści.

   Objętość: 25 – 30 hl/warka, produkcja 10 – 20 000 hl piwa/rok.

   Rozbudowa: linia pełniąca do PET butelek (1–2 l) lub szklanych butelek (0,5 l).

   Częścią dostawy są wszystkie potrzebne peryferie i wyposażenie zwymiarowane na daną wydajność browaru z możliwością przyszłej rozbudowy.

   Małe browary przemysłowe umożliwiają:

   • dłuższy okres trwałości piwa,
   • szerszy asortyment produkcji,
   • wyższe wymagania dotyczące ekspedycji,
   • wyższe wymagania dotyczące automatyzacji i niezawodności procesu produkcji.

   Pierwszy browar tego typu dostarczyliśmy w 1997 roku do Mongolii. Do końca 2016 roku wyekspediowaliśmy 10 browarów przemysłowych do Rosji a w latach 2011 i 2015 dostarczyliśmy dwa takie browary i do Republiki Czeskiej.

  • Stacje propagacyjne do produkcji czystej kultury drożdży piwnych

   Stacja propagacyjna DESTILA jest przeznaczona dla średnich i dużych browarów przemysłowych (od 10 000 do 750 000 hl za rok), które potrzebują zapewnić sobie do produkcji piwa czystą kulturę drożdży piwnych o stabilnej jakości.

   Stacja propagacyjna jest urządzeniem, w którym mnoży się czysta kultura drożdży browarniczych w sterylnych warunkach. Dzięki nim możemy sobie wytwarzać własne komórki drożdżowe. Nie zagraża nabycie infekowanych drożdży a nie będziemy zależni od dostawców i konkurencji. 

   Oferujemy 3 wielkości propagatora. Stację można wyposażyć tak, aby sama zapewniła sterylność brzeczki i doczyszczenie od mułów. Za pomocą UV lampy można sterylizować i wodę płuczącą.

   Do stacji dostarczymy Państwu i stacje odkażające CIP (Clean-In-Place), które zapewnią doskonałe wyczyszczenie technologii produkcyjnej, pojemników, zbiorników, napełniarek i rozprowadzeń rurociągu, które przychodzą do kontaktu z obrabianym produktem.

   Stacja propagacyjna DESTILA pracuje z powodzeniem w browarze Žatec w Republice Czeskiej, w browarze Bauska w Litwie i na wyspie Sachalin w Pacyfiku północnym.

 • Gorzelnie hodowców i gorzelnie owocowe
  DESTILA została założona w 1947 roku przez producentów aparatów destylacyjnych do produkcji śliwowicy. Stąd, więc wywodzi się jej nazwa. Z produkcją technologii destylacyjnych mamy niemal 70 lat doświadczenia.
 • Filtracja i stabilizacja piwa
  DESTILA należy do tradycyjnych europejskich producentów filtrów okrzemkowych. Na zwiększające  się wymagania w tej branży już kilkakrotnie reagowaliśmy rozwojem i innowacjami urządzenia filtracyjnego i używanych technologii. Dzięki temu jesteśmy nie tylko w kraju, ale i za granicą uważani za jednych z najlepszych dostawców specjalistycznej techniki filtracyjnej dla browarnictwa.
  • Filtracja

   Filtry napływowe są w całym tym okresie stałą częścią naszego programu produkcyjnego a możliwości, które ta metoda umożliwia, stale nie są wyczerpane. Oferujemy filtry świecowe o powierzchni filtracyjnej 1 – 60 m² do zastosowania w browarach, zakładach winiarskich i do innych celów.  

   Jeżeli będą Państwo nasze filtry używać poprawnie, można osiągnąć maksymalnie 5 komórek drożdżowych na 100 ml filtrowanego piwa. Przy filtracji wina są jeszcze podwójnie skuteczniejsze.

  • Stabilizacja

   Stabilizacyjne urządzenia filtracyjne (FKS 100ST – FKS 600ST) jest wynikiem dążenia o udoskonalenie technologii stabilizacja piwa. Odpowiada wzrastającym wymaganiom na koloidalny okres trwałości a równocześnie nie naruszy charakterystycznych właściwości piwa, ani innych napoi.

   Mikrobiologiczna stabilizacja piwa zimną drogą zapewni, że piwo zachowa sobie swoje wyjątkowe i charakterystyczne właściwości (kolor, jasność i smak, gorzkość lub słodkość) i powyżej roku. Podwyższymy jego okres trwałości a możemy go dostarczyć końcowym klientom w odpowiedniej jakości! Stanowi tak jednoznaczną zaletę w porównaniu ze stabilizacją przez pasteryzację, która smak piwa zdegraduje.

 • Kotły gazowe

  Kotły gazowe produkujemy powyżej 40 lat. Pozycję na rynku utrzymujemy sobie przede wszystkim jako producent stacjonarnych kotłów o mocy do 29 kW.

  Oferujemy stalowe stacjonarne kotły gazowe DPL Automatic ze stalowym spawanym wymiennikiem. Te kotły są z powodu swojej niezawodności stale wyszukiwanym artykułem.

  • Produkcja na zlecenie
   DESTILA zapewnia produkcję na zlecenie i naprawę urządzeń miedzianych i ze stali nierdzewnej . Naczynia miedziane, kotły do gorzelni hodowców i okładziny do warzelni, baseny ze stali nierdzewnej, naczynia ciśnieniowe, grzejniki i chłodnice i szereg innych. Wszystkie wyroby produkujemy na zamówienie. 
  • Serwis i usługi dodatkowe

   Naszym klientom udzielamy kompleksowe usługi.

   Z dostawami browarów jest związane

   • zapewnienie dobrych czeskich piwowarów, którzy w miejscu uwarzą prawdziwe czeskie piwo leżakowane i przekażą Państwu odpowiednie know-how,
   • jednorazowe i długoletnie dostawy czeskiego chmielu i słodu w workach.

   W zakresie filtracji i stabilizacji

   • opracujemy dla Państwa odpowiednie receptury mieszanek okrzemkowych i ich dozowanie na podstawie filtrowania konkretnych piw,
   • zaproponujemy Państwu odpowiedni stopień automatyzacji dla Państwa urządzenia a zoptymalizujemy dozowanie środków filtracyjnych,
   • zabezpieczymy montaż urządzeń, wyszkolenie obsługi, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz dostawy części zamiennych.
  Nahoru