Upravit stránku
 • Pivovary

  Společnost DESTILA, s.r.o. vyrábí, dodává a uvádí do provozu mikropivovary, minipivovary a malé průmyslové pivovary s kapacitou od 100 do 34 000 hl piva za rok. Postaráme se o zaškolení obsluhy a pravidelné dodávky kvalitních surovin pro výrobu piva. 

  V našich pivovarech můžete vařit piva jak dekokcí, tak infuzí – v pivovaru DESTILA tedy snadno připravíte všechny druhy českých i ostatních evropských piv.  

  Na trhu působíme už 10 let a za tu dobu jsme dodali už desítky pivovarů po celém světě. Koukněte se na naše reference a zjistěte, jak jsou s námi zákazníci spokojení.

  • Mikropivovary

   Mikropivovary DESTILA jsou primárně určeny pro technologická centra středních a vysokých škol, které se věnují výuce pivovarských technologií.

   Jsou vybaveny křemelinovým filtrempřetlačnými tanky i všemi potřebnými periferiemi (šrotovník sladu, nádoby na horkou a ledovou vodu, sterilní vzduch, glykolové chlazení, CIP stanice, potrubní propojení, elektroinstalace a MaR). Výrobní proces se blíží reálným výrobním podmínkám ve skutečném pivovaru, nakolik je jenom možné. 

  • Restaurační minipivovary

   V posledních 5 letech jsou restaurační minipivovary naším hlavním produktem. Do roku 2011 jsme dodali přes 30 minipivovarů do 9 zemí světa. Další dodávky každoročně přibývají. Několik minipivovarů úspěšně pracuje i v České republice.

   Minipivovar DESTILA vyrobí 300 l – 20 hl piva v jedné várce. Ročně z něho dostanete až 10 000 hl kvalitního sudového piva pro vaši restauraci. Minipivovary jsou primárně určeny k výrobě piva v restauracích.  Proto klademe zvláštní důraz na design varny v nerezovém nebo klasickém měděném provedení. 

  • Malé průmyslové pivovary

   Malý průmyslový pivovar vyrobí 25 – 30 hl piva v jedné várce. Ročně z něho dostanete až 40 000 hl kvalitního sudového nebo lahvového piva pro síť restaurací, obchodů nebo menší region. 

   Koncepce malého průmyslového pivovaru navazuje na restaurační minipivovar, reaguje však na zásadní odlišnosti, především na požadavek co nejnižších výrobních nákladů, delší trvanlivosti piva, většího objem zpracovaných surovin a odpadů z výroby, náročnější expedici piva, vyšší nároky na automatizaci a spolehlivost výrobního procesu. 

   Malý průmyslový pivovar DESTILA vyrábí pivo s pomocí technologie CKT (cylindro-konické tanky), která je výborná pro řízení procesu kvašení a regulaci teploty. Navíc brání kontaminaci piva a se snáze čistí.

   Objem: 25 – 30 hl/várka, výstav 10 – 20 000 hl piva/rok.

   Rozšíření: plnící linka na PET lahve (1–2 l) nebo skleněné lahve (0,5 l).

   Součástí dodávky jsou veškeré potřebné periferie a příslušenství dimenzované na daný výkon pivovaru s možností budoucího rozšíření.

   Malé průmyslové pivovary umožňují:

   • delší trvanlivost piva,
   • širší sortiment výroby,
   • náročnější expedici,
   • vyšší nároky na automatizaci a spolehlivost výrobního procesu.

   První pivovar tohoto typu jsme dodali v roce 1997 do Mongolska. Do konce roku 2010 jsme expedovali 6 průmyslových pivovarů do Ruska a v roce 2011 jsme dodali malý průmyslový pivovar i do České republiky.

  • Propagační stanice na výrobu čisté kultury pivních kvasnic

   Propagační stanice DESTILA je určena pro střední a velké průmyslové pivovary (od 10 000 do 750 000 hl ročně), které si potřebují pro výrobu piva zajistit čistou kulturu pivních kvasinek ve stabilní kvalitě.

   Propagační stanice je zařízení, ve kterém se množí čistá kultura pivovarských kvasnic ve sterilních podmínkách. Díky nim si můžete vytvářet vlastní kvasnicové buňky. Nehrozí vám nákup infikovaných kvasnic a nebudete závislí na dodavatelích a konkurenci. 

   Nabízíme 3 velikosti propagátoru. Stanici lze vybavit tak, aby sama zajistila sterilitu mladiny a dočištění od kalů. Pomocí UV lampy lze sterilovat i výplachovou vodu.

   Ke stanici vám dodáme i sanitační stanice CIP (Clean-In-Place), která zajišťuje dokonalé vyčištění vyčištění výrobní technologie, tanků, nádrží, plničů a rozvodů potrubí, které přichází do styku se zpracovávaným produktem..

   Propagační stanice DESTILA pracuje úspěšně v pivovaru Žatec v České republice, v pivovaru Bauska v Litvě a na ostrově Sachalin v severním Pacifiku.

 • Pěstitelské pálenice a ovocné lihovary

  DESTILA byla založena v roce 1947 výrobci destilačních aparátů na výrobu slivovice. Odtud taky pochází její jméno. S výrobou destilačních technologií máme téměř 70 let zkušeností.

 • Filtrace a stabilizace piva

  DESTILA patří k tradičním evropským výrobcům křemelinových filtrů. Na zvyšující  se náročnost v tomto oboru  jsme již několikrát reagovali vývojem a inovacemi filtračního zařízení a používaných technologií. Díky tomu jsme nejen doma, ale i v zahraničí považováni za jednoho z nejlepších dodavatelů specializované filtrační techniky pro pivovarnictví.

  • Filtrace

   Naplavovací filtry jsou po celé toto období pevnou součástí našeho výrobního programu a  možnosti, které tato metoda poskytuje, stále nejsou vyčerpány. Nabízíme svíčkové filtry o filtrační ploše 1 – 60 m² využitelné v pivovarech, vinařství i pro jiné účely.

   Pokud budete naše filtry používat správně, dostanete maximálně 5 kvasinkových buněk na 100 ml filtrovaného piva. Při filtraci vína jsou ještě dvakrát účinnější.

  • Stabilizace

   Stabilizační filtrační zařízení (FKS 100ST – FKS 600ST) je výsledkem snahy o zdokonalení technologie stabilizace piva. Odpovídá rostoucím požadavkům na koloidní trvanlivost a zároveň nenaruší charakteristické vlastnosti piva, ani jiných nápojů.

   Mikrobiologická stabilizace piva studenou cestou zajistí, že si pivo zachová své jedinečné a charakteristické vlasnosti (barvu, světlost a chuť, hořkost nebo sladkost) i déle než rok. Zvýšíte jeho trvanlivost a můžete ho dodat koncovým zákazníkům v odpovídající kvalitě! Představuje tak jednoznačnou výhodu oproti stabilizaci pasterizací, která chuť piva znehodnotí

 • Plynové kotle

  Plynové kotle vyrábíme přes 40 let. Pozici na trhu si udržujeme především jako výrobci stacionárních kotlů o výkonu do 29 kW.

  Nabízím ocelové stacionární plynové kotle DPL Automatic s ocelovým svařovaným výměníkem. Tyto kotle jsou pro svou spolehlivost stále vyhledávaným artiklem.

 • Zakázková výroba
  DESTILA zajišťuje zakázkovou výrobu a opravu měděných a nerezových zařízení. Měděné nádoby, kotle pro pálenice a obložení pro varny, nerezové bazény, tlakové nádoby, ohřívače a chladiče a řada dalších. Všechny výrobky vyrábíme na zakázku. 
 • Servis a doplňkové služby

  Našim zákazníkům poskytujeme komplexní služby.

  S dodávkami pivovarů je spojeno

  • zajištění kvalitních českých sládků, kteří na místě uvaří pravé české ležáky a předají vám příslušné know-how,
  • jednorázové i dlouhodobé dodávky českého chmele a  pytlovaného sladu.

  V oblasti filtrace a stabilizace

  • zpracujeme pro vás vhodné receptury křemelinových směsí a jejich dávkování podle filtrovatelnosti konkrétních piv,
  • navrhneme vám vhodný stupneň automatizace pro vaše zařízení a optimalizujeme dávkování filtračních prostředků,
  • zajistíme montáž zařízení, zaučení obsluhy, záruční i pozáruční servis a dodávky náhradních dílů.

  Po celé České republice máme širokou síť smluvních servisních partnerů pro montáže a opravy plynových kotlů.

Nahoru