Upravit stránku

Oferujemy filtry krzemionkowe i napływowe z pionowymi elementami. Wspólnie zapewniają wysoką jakość destylatu i niezawodną filtrację. Z produkcją urządzeń filtracyjnych mamy powyżej 50 lat doświadczeń! Dzięki temu jesteśmy nie tylko w kraju, ale i za granicą uważani za jednych z najlepszych dostawców specjalistycznej techniki filtracyjnej dla browarnictwa.

Świece filtracyjne podnoszą jakość filtracji, niezawodność filtracji, obniżają skomplikowanie obsługi urządzenia i podnoszą gospodarność eksploatacji przez obniżenie dawek filtracyjnych ziem okrzemkowych.

Jeżeli będą Państwo nasze filtry używać poprawnie, można osiągnąć maksymalnie 5 komórek drożdżowych na 100 ml filtrowanego piwa. Przy filtracji wina są jeszcze podwójnie skuteczniejsze.

Zalety:

  • wysoka wydajność i sprawność filtracji;
  • bezkonkurencyjnie niskie koszty eksploatacji;
  • nie są zależne od wzrostu ciśnienia.
Filtry napływowe są w całym tym okresie integralną częścią naszego programu produkcyjnego a możliwości, które ta metoda udziela, nie są stale wyczerpane. 

Jak odbywa się współpraca:

opracujemy dla Państwa niewiążącą ofertę;

pomożemy Państwu z wyborem odpowiedniego urządzenia, ewentualnie zestawieniem funkcyjnej linii filtracyjnej lub stabilizacyjnej według Państwa potrzeb;

dostarczymy i zamontujemy urządzenie a w pełni go uruchomimy;

 

pomożemy Państwu z optymalizacją procesu filtracji lub stabilizacji piwa;

wyszkolimy obsługę w prawidłowym i bezpiecznym użytkowaniu;

zapewnimy Państwu serwis gwarancyjny.

Wybierz urządzenie filtrujące

Mobilne filtry świecowe FKS M

Ruchome świecowe okrzemkowe urządzenie filtracyjne FKS ma powierzchnię filtracyjną 1 – 5 m2. Mają sztywną konstrukcję i długą żywotność. 

Linie filtracyjne

Stacjonarne okrzemkowe filtry napływowe typu FKS są przeznaczone pierwotnie do filtracji piwa. Oferujemy różny stopień automatyzacji.

Jak działa filtracja za pomocą ziemi okrzemkowej

Filtracja za pomocą ziemi okrzemkowej jest dzisiaj już klasyczną metodą nie tylko do filtrowania piwa, ale i do filtrowania wina i innych napoi oraz cieczy.

W przemyśle spożywczym ma szerokie zastosowanie. Używa się nie tylko w browarnictwie, ale i w winiarstwie, przy produkcji soków owocowych i koncentratów, ale także do czyszczenia kąpieli solnych i w innych obszarach.

Pionowe świece filtracyjna są wytwarzane technologią dokładnego nawijania i napawania drutu nierdzewnego na sztywną osnowę. Świece te są nośnikiem stopniowo dozowanej ziemi okrzemkowej, która dozuje się do filtrowanego piwa, załapuje się na tych świecach a wraz z nią załapią się nie tylko niemal wszystkie drożdże piwne ale i niektóre inne substancje szkodliwe dla piwa.

Napisz sobie o bezpłatną ofertę

  • Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nahoru