Upravit stránku

Nabízíme křemelinové a naplavovací filtry s vertikálními prvky. Společně vám zajišťují vysokou kvalitu destilátu a spolehlivou filtraci. S výrobou filtračních zařízení máme více než 50 let zkušeností! Díky tomu jsme nejenom doma, ale i v zahraničí považováni za jednoho z nejlepších dodavatelů specializované filtrační techniky pro pivovarnictví. 

Filtrační svíčky zvyšují kvalitu filtrace, spolehlivost filtrace, snižují náročnost obsluhy zařízení a zvyšují hospodárnost  provozu snížením dávek filtračních křemelin.

Pokud budete naše filtry používat správně, dostanete maximálně 5 kvasinkových buněk na 100 ml filtrovaného piva. Při filtraci vína jsou ještě dvakrát účinnější.

Výhody:

  • vysoká výkonnost a účinnost filtrace;
  • bezkonkurenčně nízké provozní náklady;
  • nejsou závislé na vzestupu tlaku.

Naplavovací filtry jsou po celé toto období pevnou součástí našeho výrobního programu a  možnosti, které tato metoda poskytuje, stále nejsou vyčerpány. 

Křemelinová filtrace piva

Jak probíhá spolupráce:

  • vypracujeme pro vás nezávaznou nabídku;
  • pomůžeme vám s výběrem vhodného zařízení, případně sestavením funkční filtrační nebo stabilizační linky podle vašich potřeb;
  • dodáme a namontujeme zařízení a plně ho zprovozníme;

 

  • pomůžeme vám s optimalizací procesu filtrace nebo stabilizace piva;
  • zaučíme obsluhy ve správném a bezpečném používání;
  • postaráme se vám o záruční servis. 

Vyberte si filtrační zařízení

Mobilní svíčkové filtry FKS M

Pohyblivé svíčkové křemelinové filtrační zařízení FKS má filtrační plochu 1 – 5 m2. Mají pevnou konstrukci a dlouhou životnost. 

Filtrační linky

Nepohyblivé křemelinové naplavovací filtry typu FKS jsou určeny primárně k filtraci piva. Nabízíme různý stupeň automatizace.

Jak filtrace pomocí křemeliny funguje

Filtrace pomocí křemeliny je dnes již klasickou metodou nejen pro filtraci piva, ale i pro filtraci vína a jiných nápojů a kapalin.  

V potravinářství má široké uplatnění. Používá se nejen v pivovarnictví, ale i ve vinařství, při výrobě ovocných šťáv a koncentrátů, ale také k čištění solných lázní a v dalších oblastech.

Vertikální filtrační svíčky jsou vyráběné technologií přesného vinutí a navařování nerezového drátu na pevnou osnovu. Tyto svíčky jsou nosičem pro postupně naplavovanou křemelinu, která se dávkuje do filtrovaného piva, zachycuje se na těchto svíčkách  a spolu s ní se zachytí nejen téměř všechny pivní kvasinky ale i některé jiné pivu škodlivé  látky.

Napište si o bezplatnou nabídku

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Nahoru